Hizmetlerimiz

Meta Search

Meta Search Nedir?


Genel anlamda, meta arama motorları, çeşitli arama motorlarından gelen sonuçları bir araya getirir. Meta arama motoru, konaklama tesislerinin fiyatları ve odalarının musaitliği hakkında bilgi toplayan online satış kanallarının genel ismidir.

Meta Arama Motoru, konaklama yapmak isteyen kişilerin, tesisinizin resmi web sitesi de dahil olmak üzere, farklı online satış kanallarındaki teklifleri bir yerde görmelerini ve karşılaştırmasını sağlar. Ziyaretçi, meta arama motoru sitesi aracılığıyla doğrudan fiyatı tıkladığında, potansiyel konuk, tesisin rezervasyon motoruna düşer.

Meta Search İle Güncel Kalın!


Genel olarak bilinen Meta Arama Motorları arasında Trivago, Google Hotel Ads, TripAdvisor, Kayak ön plana çıkar. Konaklama yapmak isteyen kullanıcılar fiyatları, konaklama tarihindeki müsaitlikleri meta arama motorlarında rahatça görür ve fiyatları karşılaştırma yapabilir.

Fiyatları aynı ekranda görebilecekleri için, hangi satıcıdan alım yapacağını tercih eder. Ayrıca, meta arama platformları, kullanıcıların Google organik arama, Google haritaları, TripAdvisor incelemeleri gibi en sık görüştüğü portallar ve servisler üzerindeki çıktıkları fiyat ve promosyonları göstermesine olanak tanır. Trivago’da, bir çok otel fiyatını ve promosyonlarını karşılaştırmak için kullanılan bir arama karşılaştırma sitesidir.